Hakkımızda

YUSUF ŞAHİN

 

 

Tecrübe, Uzmanlık

 

Yusuf, 1998-2003 yılları arasında PwC'de Vergi Bölümünde çalışmıştır. Kariyerine sırası ile Tansaş Perakendecilik, Öger Turizm Grubu'nda Mali İşler Bölümünde üst düzey yönetici olarak devam etti. Finans Direktörü olarak görev yaptığı Fujitsu'dan 2013 yılında ayrılarak Neura Bağımsız Denetim, Muhasebe ve Danışmanlık şirketinde kurucu ortak olmuştur.


• Türk Vergi Sistemi,
• Muhasebe,
• SAP'nin FI, SD, MM, fixed asset modülleri,
• Share Service Center,
• AR-GE teşvikleri,
• SAP,
• Yabancı Sermayeli sektörlerde üst düzey
yöneticilik.

Ünvan, Üyelikler

 

Yusuf kariyeri boyunca birçok eğitim programlarında konuşmacı ve eğitmen olarak görev almıştır. Bu eğitim programları ağırlıklı olarak Muhasebe, Maliyet Muhasebesi, Organizasyon ve Finans konularında odaklanmaktadır. İTÜ Çekirdek ve TÜBİTAK bünyesinde Mentörlük yapmaktadır.

 

Eğitim, Kişisel

 

Yusuf ODTU İşletme mezunu olup, İktisat üzerine yüksek Lisans Yapmıştır. İleri düzey İngilizce bilgisine sahiptir.

 

MEHMET ORHUN

 

 

Tecrübe, Uzmanlık

 

Mehmet, iş hayatına 2000-2001 yıllarında Anadolu Endüstri Holding’te İç Denetim Uzmanı olarak başladı, Efes Pilsen’de 4 yıl Finansal Kontrolör, Turk Philips’te ise 2 yıl Tüketici Elektroniği grubunda Satış Kanal Müdürlüğü, ardından 3 yıl da Tüketici Ürünleri grubunda Denetim Müdürlüğü yaptı. Finans Müdürü olarak 3 yıl görev yaptığı Omega Pharma’dan ayrılarak Neura Bağımsız Denetim, Muhasebe ve Danışmanlık şirketinde kurucu ortak olmuştur.


IFRS raporlaması,
Konsolidasyon,
Bütçe, Forecast,
İç Denetim,
Muhasebe,
SAP,
İdari İşler, HR,
Yabancı Sermayeli sektörlerde üst düzey
yöneticilik.

 

Ünvan, Üyelikler

 

2005 yılında TURMOB tarafından verilen Serbest Muhasebeci Mali Müşavir (SMMM) ve 2012 yılında merkezi Amerika'da bulunan Uluslararası Yönetim Muhasebecileri Birliği (International Management Accounting (IMA)-www.imanet.org) tarafından verilen Certified Management Accountant (CMA) sertifikasına ve KGK Bağımsız Denetçi sertifikasına sahiptir.

 

Eğitim, Kişisel

 

Mehmet, ODTU İşletme mezunu olup Sabancı Üniversitesinde Executive MBA yapmıştır.